برخی از تولیدکنندگان سینمای کودک و نوجوان به سبب ناآگاهی از نیازهای مخاطب خود، زیان‌های قابل اعتنایی به آثار خود زده و باعث از دست رفتن سرمایه‌های مادی و معنوی خود شده‌اند و فیلم در گیشه با شکست روبرو می شود.

رمان صد سال تنهایی

 

خبرگزاری شبستان-

اصفهان:‌در برخورد با سینما و جشنواره فیلم کودک و نوجوان همواره یک سوال اساسی وجود داشته است؛ فیلم برای کودک باشد یا درباره کودک؟ اما بدیهی است موضوع اغلب این آثار کودک و نوجوان است.

 

در هر دوره­ سنی آدمی نیازها و ویژگی های خاص خود را دارد. روانشناسی تحولی، رشته‌ای است که به صورت تخصصی، دوره های رشدی را مورد مطالعه قرار می‌دهد. از طرح این مقدمه می‌توان چنین نتیجه گرفت که در برخورد با هر اثر مرتبط با کودکان و نوجوانان، نیاز به همفکری و همراهی یک روانشناس ضروری‌ است.

 

شخصیت پردازی به خصوص

رفتارشناسی کودکان، باورپذیری و تاثیرگذاری اثر و مخاطب شناسی از جمله مواردی هستند که از اهمیت بالایی برخوردارند.

 

از همین نقطه نظر، می‌توان به آسیب‌شناسی فیلم های کودکان و نوجوانی پرداخت که طی سال های اخیر در سینمای ایران تولید شده است. متأسفانه تولیدکنندگان این حوزه، کمتر بهره‌ای از روانشناسان در ساخت آثار خود برده‌اند و  آنچنان که باید و شاید نتوانسته اند مضامین لازم را به مخاطب القا کنند.

 

 برخی از این تولیدکنندگان به سبب مسئله­ مذکور زیان های قابل اعتنایی به آثار خود زده و باعث از دست رفتن سرمایه های مادی و معنوی خود شده‌اند. آثاری که از جذابیت کافی برای مخاطبان کم سن و سال خود برخوردار نبوده‌ و ایرادات فاحشی در شخصیت پردازی داشته اند و گاهی به علت نا‌آگاهی تولیدکنندگان منجر به فرهنگ‌سازی غلط شده و  آسیب‌های جدی در حوزه اجتماعی و فردی برای مخاطبین خود به همراه داشته است.

 

 بی‌شک یکی از دلایل عدم موفقیت آثار این حوزه در گیشه، ضعف در موارد ذکر شده است و در نهایت سبب شده سالن های معدودی به اکران فیلم های حوزه

کودک و نوجوان اختصاص داده شود.

 

امید است فعالان حوزه کودک و نوجوان با توجه به این مهم، به غنا و در نتیجه موفقیت آثار خود بیفزایند و هم گامی در راستای اعتلای سلامت فردی و اجتماعی و فرهنگ در جامعه و با هدف تاثیرگزاری بر آینده‌سازان کشور خود بردارند.

منبع :

خبرگزاری شبستان


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: کودک ,آثار ,نوجوان ,فیلم ,تولیدکنندگان ,حوزه ,حوزه کودک ,موفقیت آثار ,شخصیت پردازی ,خبرگزاری شبستان ,سینمای کودک
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Vistabest انواع آیفون تصویری کیو وب 21 نرم افزار مدیریت هوشمند دفترچه تلفن تلیار Single Music CRM Danesh پانوراما وکیل متخصص در امور شرکت ها طراحی سایت و طراحی سایت فروشگاهی بلوتیوب | مرجع دانلود فیلم سریال کلیپ و آهنگ